Prawnik: rozwód. Wrocław i okolice

Zawarcie ślubu w formie cywilnej niesie za sobą różnorodne konsekwencje prawne. Od chwili wyrażenia chęci wstąpienia w związek małżeński oraz potwierdzenia jej oświadczeniem woli oraz podpisem na dokumentach w obecności duchownego lub urzędnika, kobieta i mężczyzna powinni dbać o to, aby ich "małżeństwo było zgodne, szczęśliwe i trwałe.” Jednocześnie oboje oświadczają, iż są świadomi "praw i obowiązków wynikających z zawarcia małżeństwa".

Niestety - często okazuje się, że życie weryfikuje owe chęci, a dwoje, wydawałoby się - bliskich sobie ludzi - ze zdziwieniem stwierdza, jak doszło do tego, że są razem. Jeżeli nie ma pomiędzy nimi chęci ratowania związku, jednym z wielu rozwiązań pozostaje szybki rozwód tak, aby każde miało szansę na rozpoczęcie nowego życia - być może u boku kogoś innego. Jako prawnik świadczę moim Klientom z Wrocławia, Legnicy i okolic pomoc w zakończeniu trwania małżeństwa cywilnego - zarówno w przypadku chęci rozwiązania go pokojowo, jak i wówczas, kiedy strony walczą o alimenty czy o władzę rodzicielską.

ROZWÓD CYWILNY


Kancelaria świadczy kompleksowe usługi w zakresie:
  • reprezentacji Strony przed Sądem w sprawie rozwodowej - z orzekaniem o winie bądź bez orzekania o winie;
  • reprezentacji Strony w sprawie o separację;
  • reprezentacji Strony w sprawie unieważnienia małżeństwa;
  • również w sprawie alimentacyjnej, ustalenia miejsca zamieszkania dziecka, ustalenia kontaktów z dzieckiem, ustalenia sposobu korzystania z mieszkania po rozwodzie;
  • reprezentacji w sprawie eksmisji małżonka; 
  • reprezentacji w sprawie przekazywania wynagrodzenia uzyskanego przez małżonka do rak drugiego z małżonków;
  • reprezentacji w sprawie podziału majątku wspólnego, w sprawie ustalenia udziałów w majątku wspólnym, w sprawie zwrotu poczynionych nakładów na majątek osobisty drugiego małżonka;

Rozwód bez orzekania o winie

Rozpad małżeństwa nie zawsze oznacza łzy, awantury i wzajemne pretensje. Coraz częściej kobieta i mężczyzna dochodzą do wniosku, iż po prostu nie pasują do siebie, a dalsze trwanie w związku jest dla nich niekomfortowe, gdyż pociąga za sobą szereg prawnych wymogów, jak np. konieczność współdzielenia konta w banku (jeśli istniała wspólnota majątkowa) czy spłacania zaciągniętego wspólnie kredytu. Dobrym rozwiązaniem jest wtedy rozwód bez orzekania o winie. Pozwala on w spokojnej atmosferze dokonać rozwiązania małżeństwa przed sądem czy pomóc w ustaleniu sprawowania pieczy nad dziećmi. Byli już małżonkowie mogą też zadecydować, co zrobić ze wspólnym mieszkaniem, samochodem czy innymi dobrami. Jest to najłagodniejsza forma rozstania, a przy tym najprostsza i najmniej kosztowna, gdyż zazwyczaj kończy się na jednej rozprawie.

Kancelaria Bazylkiewicz: nie tylko rozwody cywilne

Oprócz rozwodów cywilnych, w których reprezentuję jednego z małżonków, pomagam także w stwierdzeniu nieważności małżeństwa, czyli tzw. rozwodach kościelnych. Co do zasady w Kościele katolickim nie istnieje pojęcie takie jak unieważnienie małżeństwa, a jedynie stwierdzenie, że w chwili zawierania związku istniały przeszkody małżeńskie, czyli cechy osobiste i okoliczności rzeczowe, które sprawiały, iż przysięga nie mogła być ważna. Bardzo często przeszkody te stanowią np. ukryte choroby psychiczne małżonka, jego zależność od rodziców czy niemożność podjęcia współżycia (ale nie bezpłodność). Jeśli okoliczności te wyjdą na jaw po ślubie kościelnym i jedna ze stron pragnie uzyskać tzw. rozwód kościelny, aby móc ponownie zawrzeć sakramentalny związek, pomagam moim Klientom przejść przez skomplikowane i długotrwałe procedury związane z całym procesem.

Pomoc prawnika na terenie Wrocławia: rozwody cywilne oraz stwierdzenia nieważności małżeństwa

Jeśli czujesz, że w Twoim związku nie dzieje się dobrze, masz podejrzenia, że małżonek Cię oszukuje, nie był z Tobą szczery co do historii swoich chorób, jest uzależniony od rodziców, nie dogadujecie się albo stwierdziliście oboje, że Wasze uczucie po prostu się wypaliło - możesz potrzebować pomocy prawnika w celu przeprowadzenia szybkiego rozwodu lub unieważnienia małżeństwa. Pracownicy Kancelarii Bazylkiewicz dysponują niezbędnym doświadczeniem oraz wiedzą potrzebną do reprezentowania Klientów przed sądem w trakcie procesów cywilnych, jak również kościelnych. Jeśli potrzebujesz naszego wsparcia - wypełnij formularz kontaktowy, abyśmy mogli lepiej zapoznać się ze sprawą.